Як вибрати намет для зимової риболовлі?
Рибалок умовно можна розділити на «літніх» і «зимових», хоча буває і «два в одному». І якщо для перших прихід зими знаменує закриття риболовного сезону і з зітханнями і стогонами, згадуючи найкращі моменти рибалок, вони приймаються за профілактику снастей, то для любителів холодної пори все якраз навпаки. Для них справжня рибалка тільки починається.
А зимова намет, для цих цілей, є не просто додаткових атрибутом, а такою ж невід'ємною частиною інвентарю, як вудка або, скажімо, відповідна сезону теплий одяг. Якщо, звичайно, у вас немає в планах здохнути на риболовлі. З цього, при виборі намету, для лову взимку, потрібно поставитися серйозно. Візьмемо на себе сміливість дати кілька порад, виборі зимової намети, полегшивши вам завдання, але залишаючи вибір за вами. Адже людині, раніше не мав власної зимової намети, досить непросто, керуючись лише ціною, розмірами і формами намети, вибрати «правильну».
Отже, яка ж основна роль намети, для ловлі риби взимку? Насамперед, вона повинна захищати вас від таких, не самих ласкавих проявів погоди, як вітер, сніг або дощ. Немаловажним фактором також є збереження тепла. Звідси випливає, що матеріал намету повинен бути продуваються, вологовідштовхуючим (про що свідчать водонепроникність, зазначена в цифрах на упаковці), міцним, але дихаючим (щоб конденсат не осідав всередині і згодом не обмерзал).
Слід врахувати, що виїжджаючи на одноденну риболовлю і на рибалку з ночівлею в наметі, вам знадобляться різні моделі. У першому випадку краще буде зробити свій вибір на користь не великих, легенів та мобільних автоматичних і напівавтоматичних наметів, на розбирання яких припадає не більше 30 секунд (60 на збірку). Щоб склавши її, можна було швидко змінити місце лову, а перенести розкладену намет, навряд чи далеко вам вдасться. Для нічної ж лову краще будуть більш складні моделі, найчастіше, мають ручний тип складання. Так, на їх установку потрібно трохи більше часу, але вони більш стійкі до вітру, тепліше, та й просто надійніше.
Кількість осіб, на яких розраховується намет, також має значення. Якщо купуєте для себе одного, не рекомендуємо брати більшу, бо це зовсім не практично: багато часу знадобиться на монтаж і демонтаж намету, надмірні габарити займуть чимало місця в машині, виникне необхідність опалити велику кількість зайвої площі. І навпаки, коли компанія складається з двох і більше осіб, плюс речі, тісниться в одномісній наметі дуже не комфортно. Так що беріть намет під стати кількості рибалок і «багажу».
Головний елемент, який відповідає за міцність всієї конструкції це, звичайно, сам каркас. Матеріалом, для виготовлення якого, служать алюмінієві сплави і різні види пластику. Металевий каркас, вважається більш міцним і несприйнятливим до низьких температур. Вироби ж з пластику, як правило, виграють в ціні (їх вартість нижче) і вони менш схильні до корозії. При виборі намету, порівняйте пропоновані вам моделі і не забудьте звернути увагу на потужність каркасів в цілому.
Тент, яким обтягнутий каркас намету, в більшості випадків виготовлений з таких тканин, як Nylon (нейлон) і Polyester (лавсан). Обидва матеріали гранично еластичні і дуже легкі. Нейлон стійкий до стирання, міцний на розрив і недорогий. Лавсан навпаки - не боїться ультрафіолетових променів сонця, не розтягуватися при намоканні, але ціна його трохи вище.
Зимові намети обов'язково повинні мати відкриваються віконця або клапани (хоча б один). Таке отвір завжди має бути відкритим, щоб не утворювався конденсат в наметі, і ви не мерзли. А також воно необхідне, щоб не накопичувався вуглекислий газ і, якщо ви користуєтеся додатковими засобами підігріву, чадні гази виходили на вулицю. Такі, здавалося б, несуттєві дрібниці, як віконця, сильно підвищують комфорт на риболовлі, зберігаючи ваше здоров'я.
Намети, в залежності від їх видів, можуть мати дно (з відстібними відсіками для лунок), бути без нього зовсім, або ж мати так звану зовнішню «спідницю». «Спідниця» і дно не дозволяють вітру піддувати під намет, не втрачаючи при цьому дорогоцінний тепло - вони більш кращі. При установки намети з «спідницею», необхідно обов'язково присипати її снігом і утрамбувати.
Колір намети не останній фактор. При бажанні, з його допомогою можна легко злитися з навколишнім середовищем, сховавши вас і улов від докучають конкурентів, і зберігши «золоте» місце в таємниці, або навпаки – вирізнитися, щоб новоприбулі друзі змогли вас швидко знайти. А найголовніше те, що від кольори тенту безпосередньо залежить рівень освітленості в наметі, без використання допоміжних засобів. Білий, жовтий, блакитний – добре пропускають денне світло, довгий час, дозволяючи обходитися без ліхтарика.
Отже, виділимо основні моменти при виборі намети для зимової риболовлі:
Перше – максимально легка, компактна і мобільна. Це зрозуміло – адже багатьом простіше замерзнути, ніж тягнути зайвий вантаж, до того ж, громіздкий і незручний.
Друге – намет для зимової риболовлі повинна швидко розкриватися, швидко і легко встановлюватися. Тим, хто хоч раз встановлював намет на леденящем вітру, пояснювати нічого не потрібно. Зимова намет повинна розкриватися і встановлюватися максимум за 30 секунд. Демонтаж і укладання намети в чохол – максимум хвилина.
Третє – якісна намет для зимової риболовлі повинна бути виготовлена з цупкого брезенту або спеціальної синтетичної тканини, яка не буде промокати і продуватися.
Четверте – каркас намету повинен бути виготовлений або з алюмінію, або з композитних матеріалів. І алюміній, і композитні матеріали достатньо міцні, стійкі до корозії (алюміній слабо схильний, композитні матеріали не схильні зовсім), іншим негативним чинникам навколишнього середовища. Що стосується конструкції каркаса, то вона може бути двох типів: зонтического типу і самонесуча система дуг. І той, і інший тип каркасу має свої переваги, але, незалежно від типу, каркас повинен витримувати великі навантаження.
І останнє. На зимовій рибалці головне – тепло, тому в конструкції намету обов'язково повинна бути передбачена можливість обігріву (портативними обігрівачами, газовими або рідкопаливними). Таким чином, намет для зимової риболовлі повинна відповідати багатьом вимогам, адже від неї залежить ваш комфорт (і ваше здоров'я теж) на риболовлі. Тому не варто економити і вибирати те, що подешевше, надалі про це можна пошкодувати.
- Як вибрати гідрокостюм для підводного полювання? Зробіть правильний вибір з магазином SCUBA-SHOP!Гідрокостюм для підводного полювання мають ряд відмінних функціональних особливостей. Правильний вибір дозволить мисливцеві перебуває тривалий час у воді, дозволить безперешкодно освоювати ази підводного полювання не відволікаючись на вибране спорядження.
- Як вибрати маску для підводного полювання?Як не дивно, але одним із самих головних елементів спорядження для підводного мисливця є саме маска. Як вибрати правильно? Які параметри притаманні мисливським масок? Про ці особливості і інших важливих аспектах піде мова в даній статті