Корисні поради для початківців підводних мисливців
Можете бути впевнені – з першим запливом підводне полювання стане вашим діагнозом! Тим більше, якщо ви любите природу, активний відпочинок, а також у вас є вільний час і дух авантюризму.
У цій статті ми хочемо дати 9 корисних порад про те, що потрібно знати початківцю підводному мисливцю. Тут не той випадок, коли можна у вир головою пірнути і розібратися на місці. Необхідна підготовка, моральна, фізична і матеріальна.
1. Перші кроки у підводному полюванні найкраще робити в парі з досвідченим підступом.
І тут мова йде поки тільки про виборі спорядження. Як правило, новачок без наставника купує в магазині все найдорожче, вважаючи, що воно буде якісним. Але не варто впадати в крайнощі, як і купувати все найдешевше. Проконсультуйтеся з продавцем і виберіть спорядження з оптимальним поєднанням ціни і якості.
2. Не потрібно відразу купувати все підряд на всі випадки життя. Спочатку підберіть комплект, в якому підете в перший заплив, виходячи з умов місця занурення.
Наприклад, якщо ви відправляєтеся на відпочинок у Крим і плануєте заради інтересу зануритися і подивитися, що ж таке підводне полювання, то цілком достатньо буде купити звичайне гумове рушницю довжиною 75-90 см, прості ласти, маску з силіконом і трубку без клапанів. Цього комплекту цілком вистачить, щоб пірнути пару раз в день, зрозуміти, що все не так просто, як здавалося на перший погляд, і вирішити, чи треба вам це чи ні.
Також знадобиться буй, кукан, буйреп, якщо ви плануєте щось зловити.
Ще один варіант – річка або озеро з прозорою водою. Для запливу досить темною маски і простий трубки. А ось рушниця має бути гумове або пневматичне.
3. Купіть гідрокостюм.
Вода в наших широтах досить холодна, тому ви неодмінно замерзнете. Переохолодження шкідливо не тільки дискомфортом, але і різними захворюваннями. До того ж гідрокостюм оберігає ваше тіло від порізів, травм про камені, черепашки, а також є засобом безпеки. Наприклад, без вантажного пояса гідрокостюм може бути використовувати як рятувальний жилет, т. к. він має 3-15 кг позитивної плавучості.
4. Дотримуйтесь техніку безпеки!
Навіть якщо вам здається, що водойма повністю безпечний, а ви до того ж ще й прекрасний нирець, все одно дуже важливо дотримувати техніку безпеки. Адже неможливо передбачити, що може статися під водою через мить.
Під час занурення необхідно постійно контролювати ситуацію, звертати увагу на навколишнє середовище і застосовувати всі вимоги техніки безпеки. З собою обов'язково майте гострий ніж і яскравий буй. Ви повинні вміти надати першу допомогу в разі порізів, укусів та інших травм. Непогано мати поруч човен і напарника.
5. Вчіть фізику!
І це не жарт. Вода – це родоначальниця всього живого на землі, але незважаючи на це, вона є ще й середовищем підвищеної небезпеки для людини. Існує досить багато захворювань, які виникають тільки у водолазів. При цьому хвороба, як правило, є просто результатом зневажливого ставлення до себе і техніці безпеки.
6. Беріть з собою напарника
Вже було описано досить багато випадків, коли в небезпечній ситуації підводному мисливцю вдавалося врятуватися завдяки тому, що він занурювався в парі. Вирушаючи на підводне полювання з напарником, ви не тільки можете убезпечити себе на випадок непередбачених обставин, але і будете зі сторони спостерігати помилки партнера і свої, відповідно, теж. І навпаки, ваш напарник, дивлячись на вас, навчиться і допоможе вам виправити ваші огріхи.
Особливо важлива наявність партнера при трофейної полюванні, адже не завжди з першого разу ви можете вистрілити чітко в ціль. У такому разі товариш допоможе зловити рибу, відправити її в човен, а також вивільнити з корчів гарпун. На змаганнях пара також необхідна, адже, як правило, тут знадобиться дуже швидко, на ходу щось поправити або відремонтувати.
Допомога напарника буде незамінна і при полюванні в океані, коли можлива зустріч з акулами. Зайва пара очей у такій ситуації може стати єдиним шансом на порятунок.
7. Всякий раз налаштовуйтеся на полювання і готуйте під неї спорядження.
Досвідчені підступи кажуть, що якщо ви постійно уявляєте образ риби, яку хочете зловити, то неодмінно зустрінете її і саме в тому місці, яке ви тримали перед очима.
До речі, цілеспрямована підготовка до підводного полювання незамінна і при виборі спорядження. Якщо ви точно знаєте, що відправляєтеся за великої щукою, то і готуйте спорядження для ловлі цієї риби. У кожному способі полювання є свої нюанси, які вимагають особливого спорядження, вибору місць полювання і навичок підступу. Не розтрачуйте свою енергію і спорядження на «будь-який» улов. Вам потрібен тільки кращий!
8. Ведіть щоденник полювання.
Підступи, які дійсно кожен раз насолоджуються процесом лову риби, ведуть щоденник, куди записують всі відомості: де ловили, яка була погода, які трофеї вдалося привезти додому, відчуття, помилки, кумедні випадки і небезпечні ситуації. З часом ви оціните користь щоденника, а через 10 років він стане безцінним джерелом інформації.
9. Приділяйте час спорту. Ваше тіло повинно бути сильним!
Сучасні люди більшу частину часу віддають роботі, відсуваючи на задній план власне здоров'я. Однак якщо ви вибрали підводне полювання в якості хобі або професійного спорту, ви повинні багато часу і сил витрачати на підтримку тіла в тонусі. Під час підводного полювання навантаження можна порівняти з забігом на довгі дистанції. Вечірні або ранкові тренування, тренажерний зал, йога, басейн допоможуть підтримати хорошу фізичну форму, яка так необхідна кожному подвоху.
- Як вибрати гідрокостюм для підводного полювання? Зробіть правильний вибір з магазином SCUBA-SHOP!Гідрокостюм для підводного полювання мають ряд відмінних функціональних особливостей. Правильний вибір дозволить мисливцеві перебуває тривалий час у воді, дозволить безперешкодно освоювати ази підводного полювання не відволікаючись на вибране спорядження.
- Як вибрати маску для підводного полювання?Як не дивно, але одним із самих головних елементів спорядження для підводного мисливця є саме маска. Як вибрати правильно? Які параметри притаманні мисливським масок? Про ці особливості і інших важливих аспектах піде мова в даній статті