Підводне полювання. Як вибрати спорядження для підводного полювання?
У багатьох людей дика природа пробуджує мисливців, деякі з яких вважають за краще полювати на жителів вод. Підводне полювання вимагає спеціальне спорядження.
Під водою від гри світлових відблисків захоплює дух, хороводи різнокольорових риб часто вражають уяву, а великі підводні мешканці часто пробуджують в ныряльщиках бажання зловити це невідоме чудо. Для того щоб втілити таке бажання в життя, потрібно обзавестися спеціальним спорядженням.
Гідрокостюм
Це перше, що потрібно кожному ныряющему мисливцеві. Костюм необхідний навіть під час літньої спеки, тому що глибоко в товщі води температура набагато нижча, ніж у поверхні. З-за цього під час полювання може виникнути переохолодження, загрожує безліччю неприємних наслідків. Крім того, ця частина спорядження для підводного полювання захищає від травм, які можуть виникнути при контакті з медузами, деякими видами риб, невдалому зіткненні з корчами і всілякими придонними об'єктами.
Костюми діляться на два основних типи: «сухий» і «мокрий». Перший варіант не промокає, тому можна вдягати під низ теплі речі, не побоюючись вологи, що робить підводне полювання досить комфортною. Другий варіант більш доступний, такий тип спорядження проводиться і в Росії. «Мокрі костюми» не герметичні, вода вільно під них проникає, однак тепло при цьому не зникає, утримуване матеріалом, з якого виготовляється костюм – неопреном.
Яким би не був вигляд костюма, важливо його правильно підбирати. Для успішної і тривалої підводного полювання потрібно, щоб костюм був досить зручним, облягаючим, але і не задушливу щільним. Краще всього вибирати свій розмір або замовляти за індивідуальними мірками. Чим товще матеріал, тим складніше рухатися і краще зберігається тепло. Ідеальним для підводного полювання вважається семимиллиметровый неопрен, він дозволяє не відчувати дискомфорту з середини весни до середини осені.
Шкарпетки та рукавички
Вони важливі не менше самого костюма. Правильно підібрані шкарпетки забезпечують безпечне переміщення не тільки у воді, але і по дну і березі. Товщину шкарпеток потрібно підбирати з урахуванням того, в який час року ви будете полювати. Взимку потрібно не менше дев'яти-десяти міліметрів, для осені і весни – від п'яти до семи, влітку ж вистачить і трьох. Щоб під час підводного полювання ноги не відмовили, перетягнуті занадто маленькими шкарпетками, і не виявилися стертими в кров або взагалі загубленими, потрібно підбирати максимально зручний розмір. Рекомендується вибирати вироби з ущільненої підошвою, щоб не боятися ходити по кам'янистих берегів. Ще краще обзавестися спеціальними ботами для полювання.
Шкарпетки і рукавички не повинні промокати. Щоб уникнути потрапляння під них води, потрібно вибирати їх так, щоб відкриті пори лягали на відкриті пори манжетів костюма. Для того, щоб рукавичками під час полювання було зручно користуватися, краще вибирати такі, пальці в яких загинаються всередину.
Маска
Спорядження для підводного полювання немислимо без маски. Вона повинна захищати очі від попадання в них води, залишати як можна більш широкий огляд і при цьому не здавлювати особа, інакше після полювання залишиться червоний слід і може виникнути головний біль. Підібрати маску досить просто: потрібно її одягнути, вдихнути і помотать головою. Якщо вона не злетить, отже, розмір підходить. Не рекомендується брати моделі з бічними віконцями, тому що вони дають додаткові відблиски, полювання з-за цього може вийти не дуже вдалою. Тим, у кого поганий зір, потрібно звернути увагу на маски з диоптрийными лінзами. Важливо купувати такий виріб, яке дасть максимальний огляд, що особливо актуально в мутноватых водах.
Дихальна трубка
Спорядження повинно обов'язково включати її. Саме з її допомогою підводне полювання стає дійсно підводної. Саме завдяки трубці не доводиться постійно спливати і робити вдихи. Щоб полювання вдалася на славу, потрібно дотримуватися кількох вимог, що пред'являються до трубки. Перше і найголовніше – вона не повинна натирати ясна. Уникнути цього можна, вибираючи трубку з гофрованою зовнішньою стороною і гладкою внутрішньою – це друга вимога. Гофрування надає трубці гнучкість, щоб при русі під водою вона не надавала тертя на губи, розтираючи їх у кров. Гладка внутрішня поверхня дозволяє воді спокійно стікати, не викликаючи булькотіння, яке може розполохати рибу. Щоб ясен не натиралися, краще вибирати силіконовий загубник. Довжину треба підбирати таку, щоб при лежанні в товщі води з опущеною головою її кінець залишався над водною поверхнею. У місцях, де вода не дуже чиста, або де є велика кількість очерету й водоростей, для полювання рекомендується використовувати таку трубку, у верхній частині якої розташований клапан. А якщо вибрати варіант з нижнім клапаном, то вода зможе безперешкодно випливати, не викликаючи шуму.
Ласти
Один із самих необхідних предметів для підводного полювання. Потрібно підбирати так, щоб вони не стискивали стопи, інакше плавати стане неможливо. Занадто вільні варіанти теж слід розглядати з обережністю. Розрахунок потрібно робити виходячи з того, що під час полювання на ногу надівається носок, має товщину від п'яти до семи міліметрів, а зверху на нього може надягатися ще і бот, збільшує розмір стопи на два-три порядки. Отже, щоб підводне полювання не перетворилася на тортури, потрібно вибирати ласти на три-п'ять розмірів більше, ніж має стопа. Іншими словами, на ногу сорок першого розміру при використанні шкарпеток і ботів слід купувати ласти сорок п'ятого чи сорок шостого розміру.
Цей вид спорядження теж буває різним. Для полювання в морях або великих глибоких озерах краще використовувати ласти з довгими плавниками, вони при цьому повинні бути закритими. Така форма істотно збільшить швидкість переміщення під водою. Якщо полювання планується на невеликій глибині, в межах п'яти або шести метрів, або в місцях, де росте велика кількість всіляких рослин, краще придбати м'які ласти з невеликим плавцем. Їх п'ятка навіть може бути відкритою, а лопата – розрізаною. Ідеальним для підводного полювання на мілководді вважається такий варіант ласт, у яких між плавцем і калошею утворюється кут приблизно в двадцять градусів. Щоб спорядження для підводного полювання радувало як можна довше, можна придбати ласти зі змінними лопатями. Це особливо актуально, якщо в дрібній воді є велика кількість корчів і всіляких перешкод для вільного плавання.
Вантажний пояс
Спорядження повинно включати в себе пояс, який забезпечував би довге перебування у воді. І під ці цілі краще використовувати гумові вироби, оскільки капрон може викликати труднощі при екстрених випадках у полюванні. Підводний живність може так захопити, що може виявитися без уваги якась небезпека, здатна потягти на дно. Щоб швидко спливти, доводиться швидко відстібати пояс, і найпростіше це зробити, якщо даний тип спорядження буде мати таку пряжку, яку дуже просто розстебнути.
Пояс утримує плавця в товщі води за рахунок вантажів, які до нього кріпляться. Зазвичай вони виготовляються з свинцю. Сумарна вага вантажів може коливатися від восьми до двадцяти кілограмів, розраховується необхідна навантаження з урахуванням товщини костюма, росту і ваги водолаза. Чим товще костюм, тим важче потрібен пояс для підводного полювання. При тривалій полюванні пояс може сильно втомити спину, особливо поперек. Щоб цього уникнути, рекомендується розвантажувати поперек, використовуючи вантажні жилети. Краще всього вибирати таке спорядження, щоб у нього були капронові ремені (це відноситься саме до жилетам, не поясам!), йдуть через груди. В кишеньку, який часто поміщається на місці перетину ременів, дуже зручно класти ніж. Підводний вид полювання може бути небезпечним, тому що розташований на грудях ніж дозволяє швидко вихопити його і відразу пустити в справу.
Ніж для полювання
Використовується в основному для того, щоб перерізати запутавшееся спорядження, або для усунення перешкод, які можуть виникнути на шляху, наприклад, очеретяні зарості. Покладатися тільки на ніж не варто, полювання слід продумувати так, щоб пускати його в хід не довелося зовсім. Інакше кажучи, при плануванні підводного полювання слід заздалегідь думати про безпеку, а безпосередньо під час полювання проявляти максимальну обережність. Як би те ні було, рекомендується вибирати лезо довжиною в десять-дванадцять сантиметрів з щербинами на одній із сторін.
Рушниця
Незамінний атрибут для спорядження підводного полювання. Використовується в основному арбалетний або пневматичний його вигляд. Якщо полювання буде йти у водоймах з прозорою водою, то під ці умови найкраще підійде арбалетний тип. Там же, де вода мутнувата, більше підійде пневматика. Цей тип краще використовувати і тоді, якщо в місці, обраному для підводного полювання, багато тіни, очерету та інших водоростей. Стріляють ці пристосування зазвичай гарпунними стрілами. Для підводного полювання найкраще підходять тризуби і однозубые стріли. Перший варіант більше підходить для полювання на ближніх відстанях, а другий – на дальніх.
Інші пристосування для підводного полювання
Помимо перечисленных предметов для успешной охоты можно обзавестись еще несколькими дополнительными приспособлениями. Во-первых, не будет лишней сумка, предназначенная специально для подводной охоты. Во-вторых, многие используют куканы, которые нужны для того, чтобы крепить к себе пойманную добычу, если не хочется нагружаться сумкой. В-третьих – может пригодиться подводный фонарь. В-четвертых – дополнительные наконечники на стрелы.
Перед вибором того чи іншого засобу для підводного полювання рекомендується консультуватися не з продавцями магазинів, а з досвідченими мисливцями. Інакше можна купити неякісні або непотрібні предмети, що псують все враження від полювання.
- Як вибрати гідрокостюм для підводного полювання? Зробіть правильний вибір з магазином SCUBA-SHOP!Гідрокостюм для підводного полювання мають ряд відмінних функціональних особливостей. Правильний вибір дозволить мисливцеві перебуває тривалий час у воді, дозволить безперешкодно освоювати ази підводного полювання не відволікаючись на вибране спорядження.
- Як вибрати маску для підводного полювання?Як не дивно, але одним із самих головних елементів спорядження для підводного мисливця є саме маска. Як вибрати правильно? Які параметри притаманні мисливським масок? Про ці особливості і інших важливих аспектах піде мова в даній статті