Вантажу та вантажні системи
Гідрокостюм повинен забезпечувати не тільки збереження тепла і захищати дайвера від ушкоджень, але і надавати тілу підводника позитивну плавучість. Для підводного полювання плавучість повинна бути нульовою. Таким чином дайвер зможе легко опуститися на дно водойми, зависнути в товщі води або піднятися на поверхню. Для досягнення такого легкого і плавного переміщення під водою потрібні спеціальні вантажу для підводного полювання.
Матеріали для виготовлення
Зазвичай вантаж чіпляється до спеціального поясу підводника. Використовуються пояси з капрону і з еластичної гуми. Еластичний пояс при зануренні буде переміщатися по тілу дайвера з-за гідростатичного тиску, що створює деяку незручність. Еластичний пояс щільно сидить на талії, але вимагає дбайливого поводження і постійного догляду. Замінювати його необхідно раз в 2 або 3 роки.
Вантажний пояс для підводного полювання може мати замість свинцевих вантажів невеликі сумочки, які утяжеляются герметичними пакетами з дробом. Такий пояс не тільки зручно сидить, але і не обмежує пересування по суші. Головним недоліком такого поясу є неможливість намотування вільних частин куканов на вантажі. Кукани для підводного полювання також важливі, адже вони дозволяють пересуватися під водою разом з спійманої здобиччю. Однак такі сумочки може набиватися багато бруду і намулу з дна водойми. Намокнувши у воді, металеві замки не дадуть розстебнути сумочки на морозі, щоб викласти вантаж.
У нашому магазині Scuba-shop ви зможете придбати не тільки вантажу для дайвінгу, але і жилет розвантажувальний за доступними цінами.
- РозпродажКарабин+D-кольцо нержВ наявності615 ₴
- Розпродаж+380 (50) 031-99-38МТС (VIBER)
- Розпродаж+380 (50) 031-99-38МТС (VIBER)
Як правильно відвантажуватися на підводному полюванні?
На перший погляд, все досить просто. Але якщо ви хочете дійсно коректно отгрузиться, не варто забувати про двох дуже важливих чинниках на підводному полюванні:
По-перше, із зростанням глибини зростає і гідростатичний тиск, що призводить до стиснення неопрену і зміни загальної плавучості підводного мисливця мисливця з позитивною спочатку на нейтральну, а потім і на негативну.
По-друге, згадана плавучість розподіляється по тілу підводного мисливця дуже нерівномірно, і це теж може зіграти свою роль в успіху або неуспіху підводного полювання.
Як правильно "відвантажтьсяв" підводного мисливцю?
Для того щоб зрозуміти, що ж таке коректно відвантажений підводний мисливець, давайте розберемося, що відбувається з мисливцем і його плавучість під час всіх стадій підготовки до ниркові і самого нурця.
- Спочатку підводний мисливець пливе по поверхні води і дихає, готуючись до ниркові. У цей момент на нього не діє зовнішнє гідростатичний тиск, і він має максимальну позитивну плавучість. Причому, це стосується всіх частин тіла мисливця. Але особливу увагу потрібно приділити ніг. Адже при роботі ластами на поверхні дуже важливо стежити за тим, щоб ноги не спливали, а ласти не виходили на поверхню і не захоплювали повітря при гребку тому. А в силу того, що ваші ноги одягнені в дуже плавучий неопрен, така можливість завжди існує. Усунути ефект спливання ніг можна або постійно тримаючи ноги під контролем і, завдяки напрузі попереку і сідничних м'язів, намагатися тримати ноги опущеними у воду, долаючи архимедову силу. Або з допомогою спеціальних ножних тягарців зігнутої форми злегка притопити ноги. Друге, звичайно ж, легше.
- Потім підводний мисливець закінчує підготовку до ниркові, робить максимально повний вдих і пірнає. Як вже говорилося вище, для того щоб компенсувати зайву позитивну плавучість ми змушені використовувати додатковий вантаж. Цей вантаж, як правило, являє собою свинцеві злитки вагою від 0,5 до 2-2,5 кг, форма яких дозволяє закріплювати їх на спеціальному вантажному поясі для підводного полювання. Используя грузовой пояс для подводной охоты, нужно постоянно помнить, что во время погружения мы всегда идем вниз головой, что провоцирует сползание увешанного свинцовыми грузами пояса вниз по нашему телу, то есть по направлению от ног к голове. А учитывая, что с каждым метром глубины все возрастающее внешнее гидростатическое давлении все будет сильнее и сильнее сдавливать неопрен гидрокостюма и ваше тело, то проскальзывание грузового пояса вдоль тела должно усилиться. В результате это может привести к тому, что пояс свалится буквально до подмышек и сделает ваш нырок более чем не комфортным. Чтобы устранить этот неприятный эффект, используются грузовые пояса для подводной охоты, изготовленные из специальной резины. Такой пояс, затянутый вокруг бедер, будет всегда плотно сидеть на теле в независимости от того, какое положение вы занимаете в данный момент. И с ростом глубины, когда толщина вашего гидрокостюма уменьшается, эластичный грузовой пояс для подводной охоты будет так же уменьшать свой диаметр и продолжать надежно фиксировать груза на теле в том месте, где им и положено находиться.