Намети туристичні
Підбір туристичного спорядження зазвичай починається з намету. І це не дивно. Від її якості і надійності залежить, наскільки комфортно пройде ваш пікнік, рибалка або відпочинок в кемпінгу. Тому при виборі намету необхідно враховувати безліч критеріїв. Так, якщо, наприклад, ви вирішили відправитися в піший похід, першочергову увагу слід звернути на вагу намету. Вона повинна бути досить легкою. Інакше після тривалого переходу у вас не залишиться сил навіть для установки намету. Краще всього в цьому випадку купувати недорогі двомісні намети.
Якщо ж ви вирішили відпочити всією сім'єю на території кемпінгу, виникає необхідність придбання більш просторою намети. Кемпінгові намети, як правило, оснащені ще і своєрідним тамбуром. Крім того, ряд виробників пропонують кемпінгові намети з окремими спальнями і декількома входами. Такі кемпінгові намети дозволяють без праці розмістити шість і більше осіб. При цьому можна придбати як літні намети для кемпінгу, так і осінньо-зимовий їх варіант. Зимова намет, ціна якої трохи вище, передбачає встановлення в ній спеціальної наметовим печі.
Літні намети користуються широким попитом і у любителів рибної ловлі. Дані моделі дуже компактні і зручні в установці. Плюс до цього, намети літні надійно захищають від дощу, вітру або спеки.
У цілому ж, для кожного виду відпочинку необхідний певний вид намету. І сьогоднішній ринок надає всі можливості для вибору потрібної намети. Купити намет в Україні – в Харкові і будь-якому іншому місті – не становить особливої проблеми. Спеціалізовані магазини пропонують намету (в Києві, Харкові, інших містах), які різняться як моделями, так і вартістю.
Не знаєте де купити намет? В Інтернет магазині "SCUBA-SHOP" не з чуток знають про важливість правильно підібраного туристичного спорядження. Ми постійно тестуємо туристичні намети, рюкзаки, спальні мішки тощо бівачні спорядження в самих екстремальних погодних умовах. І по цьому в Інтернет магазині "SCUBA-SHOP" ми пропонуємо найбільш практичні і зручні моделі, перевірені на практиці.
Як вибрати туристичну палатку?
Вирушаючи на відпочинок на лоно природи вам буде необхідний такий атрибут як намет. Питання вибору намету досить складний і залежить від безлічі різних факторів. Придбати намет не складно, оскільки на ринку сьогодні представлено велику кількість наметів – туристичних, експедиційних, кемпінгових, які виробляють більш ніж 30-ть виробників. Кожна палатка має свої певні параметри і особливості: кількість місць, входів і тамбурів, водостійкість, якість фурнітури і швів, якість просочення. В залежності від цих показників встановлюється і ціна на намети.
Місткість. Ця характеристика є найважливішою при виборі намету. В цьому питанні великих проблем не виникає. В більшості випадків людина, що збирається купити намет добре знає, на скільки місць йому знадобиться намет. Самим ідеальним варіантом можна вважати 3-4 місцеву намет. В такому наметі досить зручно буде удвох, але при екстремальних умовах у такому наметі можуть розміститися навіть і шість чоловік. Виробники наметів вказують кількість місць виходячи з найбільш комфортних умов.
Кількість шарів. Другим важливим показником при купівлі намети, є кількість шарів. Основна кількість моделей, які пропонуються покупцям – це двошарові. У таких наметах окремо встановлюється спальне відділення, яке виготовлене із сіткової тканини, а потім на нього встановлюється тент. Конструкція таких наметів хороша з наступних причин:
1. Всередині намету здійснюється хороша циркуляція повітря, так як спальне відділення, виготовленого з сітки, добре пропускає свіже повітря, що надходить в щілини між нижнім краєм тенту і землею. Зовнішній тент дає можливість добре захиститися від дощу.
2. Можливість встановити зовнішній тент без спального відділення. Така ситуація можлива в тому випадку, якщо ви плануєте використовувати намет не для сну, а для зберігання речей. Встановлювати сам тент набагато легше, ніж разом зі спальним відділенням.
Водостійкість. Тепер зупинимося на такому показнику як водостійкість. Складно собі уявити що таке «3000мм» чи «8000мм», але в графі водостійкість цей показник говорить про те, який стовп води може витримати зовнішній тент намету, не пропускаючи воду всередину. Увазі покупців представлені намети з показником водостійкості від 800мм – це кемпінгові, експедиційні або недорогі рибальські варіанти. З показником 8000мм це вже експедиційні четырехсезонные намети. Для літнього відпочинку краще всього придбати модель намети з показником водостійкості 1500мм. Для багатоденних походів і період весна/осінь найкраще підійде намет з варіантом водостійкості 3000-4000 мм. Ну а якщо ви збираєтеся зробити високогірне сходження або подорож в сезон дощів, то вам більше всього буде відповідати варіант з показником 8000мм. Така намет не промокає навіть у найсильніший злива, крім того, вони мають захисну спідницю, яка служить для запобігання затікання води під зовнішній тент.
Тамбур і кількість входів. Ці характеристики не вимагають якогось особливого розуміння. Тамбур служить для зберігання рюкзаків і взуття, а кількість входів не грає принципового значення, так як практично у всіх випадках буває достатньо одного входу.
Протимоскітна сітка. Таку характеристику складно переоцінити. У більшості двошарових наметів «двері», так і саме відділення виконано з протимоскітної сітки. З нею дуже зручно влітку, коли жарко навіть вночі, і ви можете залишати відкритою «двері» тамбура, а сітку спального відділення застібаєте. Це захищає від настирливих комах і створить додаткову вентиляцію намети.
Дуги. В даний час великою популярністю користуються намети дуги, у яких виготовлені з алюмінію або фібергласу. Відрізняються вони по вазі і за ціною. Алюмінієві легше фібергласових і дорожче на 10-15 %. Але в більшості випадків туристи все-таки воліють намети, в комплект яких входять дуги з фібергласу.